خرد جمعی بازار لوستر

خِرَد جمعی، نیاز امروز بازار لوستر

تعامل تولیدکنندگان بازار لوسترهای کلاسیک

همگی می‌دانیم صنعتی که در آن فعالیت می‌کنیم نیاز اصلی و اساسی مردم را تأمین نمی‌کند اما به دلایلی از جمله بحث تجمل و زیبایی‌شناختی، امروزه صنعت لوستر و چراغ‌های تزئینی جزوی از ملزومات لاینکف منازل و اماکن شناخته می‌شود. بنابراین مصرف کنندگان از هر قوم و فرهنگی با هر سطح از طبقه اجتماعی و برخورداری از رفاه در جامعه با توجه به قیدی که در بودجه شخصی یا شرکتی دارند نوعی از روشنایی را برای محل موردنظرشان انتخاب می‌کنند.

صحبتی که در جلسه اخیر مجموعه قصرزرین مطرح شد و نظرات مختلف و قابل بحثی را به همراه داشت با پرسش یکی از همکاران حاضر در جلسه پدید آمد و حین صحبت‌های صورت گرفته و فقط ظرف چند دقیقه ساخته و پرداخته شد. الآن هم حاصل همین بحث‌ها تبدیل به یک پرسش شده تا به سمع و نظر تمامی فعالان عرصه تولید و توزیع و فروش صنف و چراغ‌های روشنایی تزئینی برسد. دلیل این اقدام هم کسب نظرات جامعی است که نتیجه را دقیق‌تر خواهد کرد. قطعاً جمع‌آوری تجارب و تحلیل نخبگان تولیدکننده لوستر از جای جای مختلف کشور که با گروه‌های مختلف تقاضاکننده محصولات صنعت روشنایی در ایران روبه‌رو هستند از رأی و نظر سه نفر یا پنج و ده نفر مدیر و کارمند قصرزرین کارگشاتر خواهد بود و از هر حیث ارزشمندتر است. لذا درخواست داریم باتوجه به سیر رفتارهای بازار در حداقل سه سال گذشته نسبت به پرسشی که عنوان می‌شود تفکری انجام داده و پاسخی ارائه بفرمایید.

نکته حائز اهمیت دیگری که قبل از طرح مسئله باید بیان شود این است که برای اطمینان از درک و تصور یکسان افرادی که مطلب را مطالعه می‌نمایند، سعی و تلاشی صورت گرفته تا به ساده‌ترین گفتار به بیان موضوع بپردازیم. پس؛ آنچه پیش روی شماست حاصل تلاش چندین نفر ساعت نیروی متخصص گروه تولیدی قصرزرین است که برایمان ارزشمند شمرده شده و امیدواریم مؤثر واقع گردد.

طرح مسئله

میزان استقبال مردم از لوسترهای سبک آنتیک و کلاسیک، همچنان افزایشی باقی خواهد ماند؟

تحلیل مسئله

مثلی هست که حتماً شنیدید : « تا نباشد چیزکی مردم نگویند……!» زمانی یک پرسش شکل می‌گیرد که اتفاقی خلاف مسیر مطلوب رخ دهد یا بنا بر تجربه و احتمال یا به‌طور حسی تغییری در یک روند موجود، پیش‌بینی شود. پرسش بالا هم تلنگری است از احوالات بازار صنایع لوستر در ماه‌های ابتدایی سال ۱۴۰۲ که بر تمامی زنجیره تأمین این صنعت تأثیرگذار بوده است. اگر قدری تأمل بفرمایید چند نکته مثبت و منفی را با هم بررسی کنیم :

۱٫ نوسانات شدید و افزایشی قیمت مواد اولیه باعث افزایش قیمت محصولات و کاهش تقاضای قشر زیادی از مردم شده است.

۲٫ همزمان با حضور گروه سنی خاصی از متقاضیان در بازار که ذائقه‌ای عجین با نوگرایی و مدرنیته دارند، سهم بازار محصولات مقید به سنت و حافظ میراث اشرافیت اصیل کوچک‌تر شده است.

۳٫ عدم رعایت اصول و تناسبات کار توسط برخی از افراد ناآگاه در مراحل طراحی و تولید قطعات گرفته تا ایده‌پردازی و اجرای یک لوستر باعث شده در نهایت عدم هماهنگی ذاتی در اجزای مختلف، محصولی به غایت ناپسند را به معرض دیدگان گذارد که خود عاملی مؤثر در کمک به تغییر سلیقه افراد شمرده می‌شود.

۴٫ افزایش محسوس ساخت و ساز بناهای مجلل در نقاط متعدد کشور به عنوان ویلا و تفرجگاه یا اماکن لوکس و پاساژهای مخصوص کار و کسب، فصل جدیدی از علاقمندان به تهیه و نگهداری کالاهای لوکس را به بازار لوسترهای برنزی و آنتیک معرفی خواهد نمود.

حتماً نکات، دیدگاه‌ها و جوانب دیگری در رابطه با این موضوع قابل طرح است که در اینجا بیان نشده است و علاقمند به شنیدن آنها از کلام شما هستیم. صنعت ما با همکاری و تعامل بیشتر بین اعضای خود قطعاً رشدی  چشمگیر خواهد داشت و راه رسیدن به تکامل را سریعتر طی خواهد نمود. منافع حاصل از بلوغ صنعت هم نصیب تمامی افرادی که توشه‌دار آن هستند خواهد شد.

از اینکه ارزشمندترین سرمایه خود یعنی زمانتان را به این بحث اختصاص دادید کمال تشکر و قدردانی را داریم و تقاضا داریم با شرکت در نظرسنجی بسیار مختصر آماده شده در صفحه اینستاگرام قصرزرین به آدرس @ghasre_zarrin علاوه بر ارسال نظر خود، شاهد نظرات دیگر بزرگان و فعالان حوزه تولید تا فروش صنعت روشنایی کشور باشید.

نظر سنجی صفحه اینستاگرام قصرزرین بدین شکل طراحی شده است :

 • میزان استقبال مردم از لوسترهای سبک آنتیک و کلاسیک، همچنان افزایشی باقی خواهد ماند؟

 

ارادتمند، گروه صنعتی قطعات لوستر قصرزرین

 

 

Profile Pic
قصرزرین

Comments (04)

 1. محمدباقر پرسایی says:

  درود بر مجموعه با اصالت و با کیفیت قصر زرین بسیار خوشحالیم و به خود میبالیم که مراتب این نظر سنجی را مهیا کردید که به عنوان کوچکترین بخش تولید مصنوعات روشنایی نظر مجموعه خود را اعلام کنیم همانطور که دقیق و رسا اشاره کردید صنعت لوستر و دکوراسیون خواست تمامی اقشار جامعه هست و خواهد بود در خصوص طیف های مختلف متریال موجود اعم از فلز و کریستال و برنز به نظر بنده حقیر به شکل عجیبی این صنعت در حال تغییر و تحول میباشد چه در عرصه مدرن چه در عرصه کلاسیک و حتی پست مدرن لذا در طی ادوار مختلف برد صنعت لوستر سازی با کسانیست که در حیطه کاری خود سعی بر اپدیت بودن و تغییر مدل های قدیمی به مدل های جدید تر و طراحی های منحصربه فرد تر را دارند ،لذا با قدرت به همین مسیر در اوج خود ادامه دهید و نگاهتان به سمت نو آوری در مدل ها باشد انشاالله که موید باشید چشم خیل عظیمی از تولیدی های کوچک به شما بزرگان این عرصه است ،گفتنی است ماندگاری سبک کلاسیک یک امر لاینفک در عرصه لوستر و روشنایست

  1. قصرزرین says:

   جانا سخن از زبان ما می‌گویی!
   سلام و درود؛ بگذارید با شما صادق باشیم. تا قبل از این موضوع شنیده بودیم که صحبت کردن می‌تونه بسیار انرژی بخش باشه اما در این لحظه حس کردیم! باور کردیم و باید قدردان محبت‌ شما و تمامی همکاران فعال و دلسوز عزیزمون باشیم. باید بدانید که ما این انرژی‌ای که از شما دریافت کردیم را به سایر بخش‌های مجموعه منتقل خواهیم کرد و چون اثر مثبت انرژی مسری هست اطمینان داریم که اتفاقات خوبی خواهد افتاد. گروه قصرزرین در بخش خود حتماً تلاش مضاعف خواهد نمود تا در عرصه تحول گام‌های جدی و جدیدی را بردارد کما اینکه تا امروز هم چندین مدل قطعه جدید طراحی، تولید و عرضه کرده است. برای شما و تمامی همکاران عزیز در تمامی این زنجیره تولید نیز امیدواری، موفقیت و رزق روزافزون مسئلت داریم.

 2. نظر هوش مصنوعی درباره بازار لوستر ایران - لوازم و قطعات لوستر قصر زرین | بورس قطعات دایکاست لوستر برنزی says:

  […] در فضاهای مجازی دنبال کرده باشید احتمالاً مقالۀ خرد جمعی در بازار لوستر را مطالعه کردید. اغلب خوانندگان مقاله درنظر سنجی […]

 3. نظر هوش مصنوعی درباره بازار لوستر ایران - قصرزرین تولیدکننده قطعات لوستر says:

  […] در فضاهای مجازی دنبال کرده باشید احتمالاً مقالۀ خرد جمعی در بازار لوستر را مطالعه کردید. اغلب خوانندگان مقاله درنظر سنجی […]

Leave Comment

X
برای ارسال پیام در واتساپ، کلیک کنید!